Jdi na obsah Jdi na menu
 


22.7.2008.-ZAČÍNÁME NA KOLÍNSKU.
Na samém začátku aktivity „síla nenásilí“ jsem nestál ani já, ani nikdo z nyní žijících na této planetě.
„Ahinsa = NENÁSILÍ“.
Tak se dávno před Kristem, ve východních zemích daleké Asie, začalo tomuto „životnímu stylu“ říkat. Je dnes tím světlem pravdy a lásky v činnostech mnohých HUMANISTICKÝCH HNUTÍ na celém světě. A že jsou to aktivity přepestré a přebohaté? Díky, Pánu Bohu za to? ANO, ANO,… -je správně.
Díky Pánu Bohu Našemu za to, že nám „dal“ INTERNET!
Blahodárný vliv HUMANISTICKÝCH AKTIVIT dává příležitost srdci člověka vyzkoušet, co je to opravdová demokracie a svoboda. Mohl bych zde předkládat přeplněné regály knih, videí a dalších dokumentů, uváděných obsahově na stránká internetu zcela zdarma i ke stažení. Každému je zde umožněno vybrat si podle svého gusta to nejlepší, co mu právě vyhovuje. Hovořím záměrně: právě. Protože na cestě vzdělávání v téhle oblasti lidských aktivit zcela zákonitě každý člověk „roste“ den ze dne tak překvapivě, že se nemůže ani podivovat, když mu jeho okolí – zrcadlo – dá poznat, že se s ním stalo něco pozitivně/negativně? nového. Nelze se divit, že dalšího rána odloží svou starou mysl a obleče si tu novější. Ó, jaká jsou to potom „potěšující“ NOVÁ PROBUZENÍ NAŠICH MYSLÍ do dalších lepších/horších? nových zítřků! Strana nestrana, klub neklub, otrokář nebo proletář. Každý sám jeden z nás lidí MÁ TU ŠANCI. Nestačí mít doma na stole Biblí Svatou ( svůj mozek? ) a otírat z ní prach, ale je nutné s tím mozkem pracovat a každodenně jej aktivovat, čistit, odvirovávat, aktualizovat. Jinak se staneme dogmatiky a při nejlepším - nevrlými morousy, co nikdy nikdo nebere moc vážně. Právě tak asi nechce dopadnout většina slušných lidí i na kolínsku. Zakrníme na poslední stránce knihy svých znalostí, vědomostí, dovedností, schopností? Pracovat na sobě můžeme zcela zdarma. Ale je to ta nejtěžší práce pro člověka. Budiž jí ČEST! ( pro citlivějšího čtenáře nabízím místo výše třikrát uvedeného slova „právě“ nahradit slovem „ zrovna?“. Na divadle také nedávají kus jen na premiéře a zde nepotřebujete drahou vstupenku. ) Znáte jistě to přísloví o perlách a zvířeti co z něj zbožňujeme vepřové maso. Zvláště, tu delší verzi příběhu, kdy nakonec VEPŘ pošlape i dávajícího. I takhle ojediněle dopadají některé HUMANISTICKÉ OBČANSKÉ aktivity. Naštěstí s takovými máme velice málo zkušeností a nestojí vůbec za to je zde uvádět.
Proč si pořídit NET i za cenu zrušení TV, rádia, novin? Přesvědčte se sami. Třeba v internetové kavárně. Nebo v některém z levných počítačových kurzů pořádaných na kolínsku. Nebo nejlépe, přímo na některém kontaktním místě rozvíjející se sítě OBČANSKÝCH AKTIVISTŮ v Kolíně za odzbrojování, za mír, za rovnou příležitost pro každého, za odmítnutí cizích vojenských základen v České republice, za lidská práva a proti kabaretu s hvězdnými válkami USA! Řekl jsem: přesvěčte se sami. Že však VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE platí tady tím více! Jakých aktivistů? ( Na názvu totiž vůbec nezáleží ). Aktivistů čeho? ( No, to ještě nikdo podle nálepek, článků a dopisů nerozpoznal. Je to ukryto v srdcích těch lidí…).
Přesvědčivé výsledky podložené i pozitivním přístupem k řešení současných problémů hektické doby kapitalismu a válečného imperialismu USA, a neutuchající, sílící vliv hlasitého volání světové veřejnosti po naplnění cílů HUMANISMU, jsou historicky dávno potvrzenou a dopředu napsanou knihou o tom, že JEN MÍROVOU CESTOU LZE DOJÍT K BLAHOBYTU VŠECH. ( i obyčejných občanů, kteří ve své hořkosti z výsledků práce vládnoucích elit, soudů, nevolených i volených zástupců lidu ani nenaleznou tu správnou chuť a odvahu jít k volbám. )
DOST již bylo hesel! Ničím nepodložených tvrzeních o nebezpečích terorismů. ( Možná tak virtuálních ve studiích pánů majitelů GLÓBUSŮ. )
„Americkou reprezentací“ nebylo uděláno DOST pro objasnění skutečností kolem WTC -jedenáctého září 2001- i následné vlny „smrtonosných aktivit“ vojáků US ve světě.
To první dost není nic tajného, …na rozdíl od toho druhého dost!!!
Nechci se starat o američany, sám se sotva držím. Např.: Budeme prezidenta Hradu příště volit přímo, nebo tam zůstane navěky…? ( pokud zítra nepadne naše vláda )? Snad do toho někteří z budoucích volených poslanců konečně KOPNOU.
Ve zprávách televize, rozhlasu a v novinách se pořád dokola melou uměle vytvářené a živené kauzy. Také vulgární úroveň internetových diskuzí na českých stránkách mnohdy naznačuje, že „tihle naši teroristi nás zničí zevnitř“ ( svou nelidskostí ) dříve, než k nám dorazí vsugerovávané licenční kopie Tomahawků, nebo před staletími odzkoušená a znovu úspěšně aktualizovaná (-export/import made in US-) Whisky pro Indiány. Samozřejmě, ne vždy v tekuté podobě, ale některým inčučuňkům stačí když to „trochu“ cinká v kapse. Demokracie v ČR se čím dál víc krčí někde v koutku a nesrovnatelná armáda zákonů přebíjí svobodné rozhodování lidí. Neustále udržovaný zmatek? Legislativa je čím dál víc nedokonalá a do nastalého zmatku bouří a snaží se kralovat různí rádobyhrdinové novodobé historie po převratu v listopadu 1989! …aniž by se vůbec snažili vyvolat sami, a ne za peníze svých chlebodárců, jakoukoliv diskuzi. Například: o nesmyslnosti obehnat plotama ze žiletkových drátů naši malou, nádhernou českou rodnou vlast. Polovojenský stát a možná i obsazování dalších českých rájů pro vojenské základny cizích mocností. K tomuto cíli nás vedou svévolné akty hrstky několika mocných ve spolupráci s dobře placenými lobisty a ministerstvem války paní Parkanové? Budou další volby. Potom zase další volby a někteří znechucení občané možná vůbec nevyužijí svého mandátu a nepůjdou k volbám ani v roce 2030. To jsou reality nevirtuální. A odpověď je nasnadě…Samozřejmě také proto je zde veřejná aktivita, OBČANSKÁ aktivita na kolínsku. Je skutečností, že tak, jako teď začínáme na kolínsku, podobně začínají i v dalších místech na planetě. I v městech a vesnicích ČR se postupně zasévá inspirace z dobře fungujících pražských i celosvětových hnutí . Věřím, že: podle zákona snášejícího se pírka, zavane iniciativa podobná jako je NEZÁKLADNÁM, NENÁSILÍ, nebo některé z mnoha dalších desítek existujících hnutí a aktivit. Zavane až tam, do nejodlehlejších koutů česka. A jako semeno zaseté do dobré humusovité půdy nakonec přinese své rajské plody. Ovšemžeano - i ta nejlepší půda se musí „čas od času“ přeorat, povláčit, uválcovat. Jen kolik je zapotřebí! Přeji nám všem: BŮH NÁM BUĎ MILOSTIV a nenechme zadupat to nejskvělejší co již dříve bylo zaseto. Světový primát to je světový mír, klid a pokoj pro celou Zemi!
Stanislav VACULÍK, KOLÍN, 732980071,
vacstan@seznam.cz, skype:vacstan.
Podpisová petice…O RADARU REFERENDEM, každou neděli 10-14hod na Karlově náměstí a každou středu v 18hod Husovo náměstí-park v Kolíně-Pharaoklub.
Heslo dne: Přestaňme se bát, není koho…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

anketa

(Stanislav Vaculík, 1. 8. 2008 5:33)

Byť jsem autorem uvedeného článku, neodpustím si dolaďující přídavek.
Nedávno jsem se zúčastnil na NETU diskusního fóra. Diskuse probíhá k anketě:
Kdo nejvíce ohrožuje světový mír?
Rád se tedy i zde podělím o svou zkušenost.
Je skvělé pozorovat, a čerpat z "internetové" nápaditosti a umu "českých hlaviček" a nejen českých. S potěšením brouzdám internetovými stránkami, ( a kdo někdy zakusil následující, tak ví moc dobře o čem hovořím )protože i v nich nalézám spoustu uklidnění i inspirace pro další aktivity v občanské iniciativě jako například podpisová petice "...o radaru REFERENDEM". Stručně: Na Karlově náměstí v Kolíně mne v úterý 29. července 2008 ráno oslovil úředník Mě Ú Kolín a pravil, že bez jakéhosi oznámení a nahlášení mé aktivity s podpisovým petičním stánkem na náměstí porušuji zákon. Napřed jmenoval jakýsi silniční, potom o komunikacích a při svém cca pátém příchodu své snahy o mé vypuzení dokládal tvrzením, že náměstí patří MÚ Kolín:). No, nepodařilo se mu mě ODDEKOVAT. Tvrdil, že petiční zákon zná. Znám jej také, zpaměti i když mě probudí o půl noci. V ono úterý jsem neporušil nic, co by bylo v rozporu s petičním zákonem. Snad jen to, že dýchám... Takže , dle mého je jeden z největších ohrožovatelů světového míru ( samozřejmě včetně vládní garnitury USA a našich přicmrdovačů ) také NADŘÍZENÝ pana Kloučka Vojtěcha, úředníka správy majetku MUK, protože to je on, kdo je přímo zodpovědný za to jaké lidi si vybere pro reprezentaci Našeho Městského úřadu v Kolíně. Avšak nedivím se jejich aroganci. Pan starosta je členem ODS. Jen se divím, milí spoluobčané, že již tak dlouho.
Stanislav.